Příliš mnoho aktivit?

Příliš mnoho aktivit?

Však přeci všichni chápeme, že pro mladého nevybouřeného umělce není aktivit nikdy příliš mnoho ;) A nejen pro umělce.

Čo sa to tu deje?

Zdravím! Prečítali ste si názov a prvú vetičku o článku, a možno sa vám zdá, že dačo je inak ako zvyčajne. Máte úplnú pravdu! To čo ste zatiaľ prečítali bolo po česky. Pýtate sa prečo? Odpoveď je vcelku jednoduchá - dnešný článok vám prináša naša veľmi dobrá kamarátka - Apolena Vondrášková. Aby sme len rýchlo uviedli - Ápa študuje v Prahe jadrovú chémiu na ČVUT a tí z vás, ktorí zažili prvé C&C, ešte dakedy dávno v 2013, si môžete pamatať jej prednášku o práci na syntetických granátoch a vysvetlení funkcie jadrových elektrární.
Tak ako sa vás všetkých snažíme motivovať, aby škola nebola tým jediným čo robíte, ani Ápa sa nevenuje len jej. Mimo iného každé leto spoluorganizuje sústredenie pre mladých hudobníkov v českom mestečku Kouřim. Ale o tom už viac v článku od nej. S veľkou radosťou jej predávame slovo a dúfame, že sa vám bude tento nápad, na trošku aktivity v lete, páčiť...

Ahoj všichni - tohle je Kouřim

Ahoj všichni příznivci C&C! Inspirovaná posledním článkem Kde sme zle odbočili jsem se rozhodla napsat tenhle krátký propagační a doufám, že i motivační článek. Jde hlavně o to, že hned několik názorů právě v minulém článku se motalo kolem hesla „najděte co vás baví a zlepšujte se v tom“. Sama za sebe nemohu než souhlasit, protože i pro mě je právě tohle jedna z věcí, kterou bych změnila. Zpětně toho člověk už moc nenadělá, ale právě proto, že bych byla ráda, kdyby mladí a nadějní neopakovali naše chyby, jsem se zapojila do organizování letního hudebního festivalu pro mladé milovníky hudby Zpívající Kouřim a taky jsem byla na prvním C&C workshopu :). No a to se dostáváme k jádru věci! Tenhle konkrétní festival / hudební tábor :D se koná v malém městě nedaleko od Prahy, kde je klidná a domácká atmosféra, která vysloveně vybízí k uměleckému vyjádření. Jsme zaměření především na klavíristy a zpěváky klasické i populární hudby, kterým nabízíme velmi pestrý program se zajímavými hosty. Více informací naleznete samozřejmě na našich stránkách www.zpivajicikourim.cz a s jakýmikoliv dotazy se ještě samožrejměji můžete obracet na mail zpivajicikourim@gmail.com. Abych to shrnula - jestli máte rádi hudbu, chtěli byste v létě vyjet mimo hranice a navíc poznat supr lidi, Zpívající Kouřim je přesně pro vás! Moc se budeme těšit na nové účastníky :)

Můj krátký článek ale samozřejmě nemá být jen o téhle konkrétní akci. Chtěla bych jen v souladu s mými kolegy s C&C organizačního týmu zdůraznit, jak je důležité se věnovat tomu, co máte opravdu rádi, co vás baví a naplňuje. Když nevíte, co to je, hledejte! Hudba je v tomhle kapitola sama pro sebe... I když sama rozhodně nejsem hudebník, právě díky Zpívající Kouřimi jsem se setkala se spoustou profíků v téhle oblasti. Celkem zajímavá věc - v podstatě se všichni shodli, že nejdůležitější je se v tom najít a makat na sobě, i když to někdy jde dost těžko. Jsem si celkem jistá, že to neplatí jen pro muziku ;).

Hudebnící jsou skvělá parta lidí, kteří vážně dokáží projasnit jakýkoliv den, takže jestli patříte mezi ně, rozhodně se své vášně nevzdávejte, i když vám (asi rodiče ;) říkají, že se tím neuživíte. Všechno chce samozřejmě svůj čas, ale pokud je právě hudba vaším snem, makejte na sobě a argumentujte, proč je to pro vás tak super. Pokud máte pocit, že nemůžete najít nikoho, od koho byste se mohli učit rozhoďte sítě – nezapomeňte, že dnes je už téměř každá informace vzdálená jen pár kliknutí. Nemusíte hned jezdit na náš skvělý festival do pidi města Kouřim ( ;)), stačí, když se zeptáte spolužáků, učitelů, kámošů a určitě najdete někoho, kdo zná někoho...dál je to jasný.

Na závěr chci jen zdůraznit, že výše zmíněné se samozřejmě nevztahuje jen na hudebníky, to stejné platí pro vás, kteří milujete kreslení,focení, divadlo, sport, slack, módu, cokoliv. Vždycky hledejte cestu, jak se zlepšit a lidi, kteří vám s tím pomůžou. Znát ty správné lidi v ty správné okamžiky je fakt důležité, tak nebuďte lenoši a neztraťte motivaci tím, že jste jediní, koho to zajímá, i tak se tím neuživíte, je to těžký a spousta dalších výmluv. Nezapomeňte u toho samozřejmě mít super známky a i když to nevyjde, pořád máte skill navíc oproti jiným. A právě to navíc je v dnešní době hodně důležitý slovo ;).

Peace,

Ápa

Späť na archív