College & Career, 13. 2. 2015

Čo sa dialo, čo sa dalo dozvedieť, prečo sa oplatilo prísť.

Ako k tomu vlastne došlo?

O tom prečo vlastne C&C robíme už asi bolo povedané dosť, ale skúsim aspoň rýchlo zhrnúť.
S touto akciou sme začali v roku 2013 kedy Kuba Kubiša napadlo, že prečo nespraviť akciu, na ktorej by sme študentom mohli ukázať, že existujú aj iné možnosti pri výbere vysokej školy ako tie zrejmé. Motivovalo nás hlavne to, že my sme v dobe podávania prihlášok nemali moc poňatia aké možnosti máme a napadlo nás, že rovnako by to mohlo byť aj u iných študentov.
Netrebalo veľa presvedčovania, a tím v podaní Kubo Kubiš, Kubo Kuba a Mirco Šnírer, prišiel povedať študentom GVPT o tom, čo s načatou strednou školou, a prečo by mali skúsiť niečo nezvyčajé, náročné a kvalitné...

Prvý workshop mal celkom úspech, a pretože sme banda ktorá nie je ľahko odraditeľná, tento rok sme vám priniesli už tretí ročník College & Career workshopu a tu je malý report toho, čo sa vlastne dialo.

Pred samotným konaním

Než vôbec došlo k samotnému workshopu, tak sme rozoslali medzi potenciálnych uchádzačov dotazník, v ktorom sme sa ich pýtali čo by od nás chceli počuť. Asi príliš neprekvapí, že po tom čo minulý rok Jakub Kuba trištvrte hodiny otravoval kecami o rádioaktivite, sa téma 'populárno-náučná prednáška nestretla s príliš veľkým ohlasom. Naopak, vysoký záujem bol o informácie o tom čo sa dá študovať, kam za štúdiom vycestovať a živote na vysokej celkovo.

A keďže nám vaše záujmi nie sú ľahostajné, vytvorili sme tím v zložení Jakub Kubiš, Katka Kostolná, Peťo Poljak, Jakub Kuba a vo virtuálnej podobe aj Miro Šnírer. Všetci nažhavil svoje prezentačné schopnosti na maximum a priniesli vám dúfajme zaujímavé informácie o vysokých školách.

A hovorili a hovorili...

Vyzbrojený prehľadom o študákovej duši a prezentáciami (zbúchanými predchádzajúci večer) sme celú vec spustili 13.2.2015 o 8:00 v klubovni GVPT.
Forma bola dúfajme príjemná. Každý z nás mal približne trištvrte hodinovú prezentáciu na danú tému a Miro poslal video s požiadavkami výkupného od Mexických povstalcov.
Po ukončení prezentácií nasledovala vcelku plodná diskusia v ktorej sme odpovedali na otázky od toho ako vyzerajú príjmačky, cez život na intráku až po reálnosť námetov pre filmy. Proste debata ako má byť!

Čo sa dalo počuť?

Čo konkrétne ste sa mohli dozvedieť? Tu je krátky obsah toho o čom boli jednotlivé prezentácie ako aj odkaz na stiahnutie.

 • Step 1:Enroll Step 2: ??? Step3: Profit!!!, Jakub Kubiš
  • Veľmi pekný návod na to ako sa dostať k výberu tej správnej VŠ, ako si ju vybrať, dostať sa na ňu a prečo to vôbec robiť.
 • Money, Money, Katka Kostolná
  • Výstižný návod na prežitie na VŠ spojený s ľahkým úvodom do financií a oceňovania zakončený tvrdými faktami o zločinnosti v Detroite.
 • México!, Miro Šnírer
  • Ukážka toho čo všetko sa dá podniknúť pri ročnej stáži v Mexiku spojená so super videom ukazujúcim miestny kolorit!
 • Failure Driven Stu-Dying, Peťo Poljak
  • Návod na to ako sa motivovať pomocou neúspechov pretkaný dokonalými historkami zo života.
 • A čo titul?, Jakub Kuba
  • Ukážka toho, že školy ktoré môžu byť pri výbere nepríliš vábivé, môžu byť hodne zaujímavé v očiach budúcich zamestnávateľov.

Teraz je rada na vás!

Takže asi toľko k tomu čo sa na C&C dialo! Celý tím dúfa, že to pre vás bolo rovnako prínosné ako pre nás a dalo vám to aspoň trošku iný nadhľad na realitu vysokých škôl.

Keby ste nám chceli pomôcť vylepšiť C&C, nie je nič jednoduchšie ako vyplniť dotazník o tom ako sa vám workshop páčil a čo na ňom zlepšiť.

Ďakujeme za vašu účasť a tešíme sa na stretnutie na ďalšom C&C!

Trochu vizuálu pre lepšiu predstavu

Alebo ako moc dobre sme vyzerali

Späť na archív