Jakub Kubiš

~ Master Procrastinator ~

TOPKEKBRO

O mojej ceste na VŠ

Som absolvent šesťročného štúdia na Gymnáziu Viliama Pauliniho-Tótha v Martine. Maturoval som z Matiky, Fyziky, Chémia, SJ a AJ. Aj napriek nie veľmi vydarenej maturite z matematiky sa mi podarilo úspešne dosiahnúť výstupnÿ priemer 1,0. Na strednej ma bavila aj fyzika aj chémia a nechcel som si medzi nimi vyberať, tak som sa rozhodol, že budem maturovať až z piatich predmetov. Hlavný dovod, prečo som sa tak rozhodol bol "a prečo nie?".

V podobnom duchu sa niesol aj moj výber vysokej školy. Dohromady som si poslal až 2 prihlášky a to na MatFyz na Karlovke a na Jaderku na ČVUT. Na obe školy som bol prijatý bez príjmačiek. Nie je to však až taký úspech, ako sa zdá, lebo v oboch prípadoch žiadne príjmačky ani neboli.

Jaderku som si vyberal z niekoľkých dovodov. Bolo mi povedané, že bola náročnejšia nez MatFyz a že sme si volili zameranie až po dvoch rokoch tzv. "základného štúdia". Keďže som sa stále riadil motom "a prečo sakra nie?" a navyše som nevedel presne, čo chcem študovať, bola Jaderka pre mňa jasná voľba.

Viacmenej úspešne som sa školou predral, niekoľko krát som svoje rozhodnutie sem ísť oľutoval, ale nakoniec musím zhodnotiť, že štúdium malo na mňa pozitívny dopad. Tento semester budem končť inžinierské štúdium v 5. ročníku na zameraní AMSM - aplikované matematicko stochastické metódy.

Momentálne sa hlásim na Univerzitu v Cambridge. Chcem ísť študovať jednoročný MPhil. in Management. Mojím dovodom je, že po dlhom čase štúdia prírodných vied som zistil, že ma to predsa len ťahá omnoho viac do sveta oblekov, bussinessu a riešenia problémov na veľkej úrovni.

Ak vás zaujíma, čo všetko sa mi podarilo zatiaľ dosiahnúť, tak mrknite na môj LinkedIn :)

O mne

Nuž o škole som toho povedal dosť, tak skúsim v skratke spomenúť aj ostatné veci.

  • Práca

    O práci sa dá napísať celý článok, ktorý určite niekedy spíšem. Na škole som objavil, koľko možností vlastne mám a začal som sa profilovať užšie. Momentálne pracujem ako Knowledge Analyst v BCG - The Boston Consulting Group, čo je druhá najúspešnejšia consultingová spoločnosť na svete. Medzi super výhody patrí office priamo na Václavaku a to, že človek spozná neskutočné množstvo ľudí, od ktorích sa dá veľmi veľa naučiť a odkukať.

    V Prahe je obrovské množstvo možností. Momentálne ma láka skúsiť ešte finance, private equity sector, alebo skúsiť ísť do start-upu a užívať si kódenie :).

  • Others

    Rád športujem - posilka, behanie, plávanie,vlastná váha, čokoľvek. Z mojich negatívnych vlastností musím priznať, že WoWko je moja veľká slabosť a už 5 rokov sa k tomu striedavo vraciam a trieskam do toho veľké množstvo času. Inak veľmi rád prokrastinujem a robím všetko ostatné než

    Ak sa budete niekedy niekam hlásiť a ak by ste niekedy potrebovali pomôcť s tým, ako spraviť kvalitné CV (životopis), alebo motivačný dopis, tak sa mi ozvite a určite Vám môžem dať nejaké užitočné tipy :).


Club 307

Momentálne som zapojený do vedenia Clubu 307, ktorý spolupracuje s parnermi ako McKinsey, BCG, ATK alebo Roland Berger. Na strednej som o consultingu nič nepočul, ale na VŠ som sa dozvedel o čo ide a prišlo mi to veľmi sexy. Skúste sa mrknúť a možno vás to tiež zaujme ;)"