College&Career pre stredné školy

alebo prečo sa bývalí študenti Gymnázia Viliama Pauliniho-Tótha rozhodli vracať sa na strednú aspoň raz za rok

O čo nám ide?

Keď sme si podávali prihlášky na vysokú, nevedeli sme do čoho ideme. Mali sme nejakú predstavu, ale bola to iba romantizovaná myšlienka a ani zďaleka nebola podložená realitou. Naše očakávania a predstavy narazili na tvrdú stenu a začali sme si uvedomovať, že možno by sme sa na základe získaných skúseností a nových informácii v minulosti rozhodli pre inú školu alebo obor. Trafiť sa hneď po skončení strednej školy presne do toho, čo má človek robiť nie len ďalších 5 rokov, ale možno aj celý život je umenie, alebo lotéria - ako chcete.

Chceme sa preto podeliť o naše príbehy a postrehy, aby si študenti na strednej vedeli predstaviť, čo skutočne štúdium na VŠ obnáša a čo vlastne znamená "dostať titul". Myslíme si, že s dostatkom informácii o tom, aké štúdijne a kariérne možnosti ponúka daný obor/škola sa môžu stredoškoláci trochu lepšie rozhodnúť a študovať to, čo ich bude viac baviť.

Keď sme boli v maturitnom ročníku a vyberali sme si školu, mnohí z nás premýšľali o kariérnych možnostiach. Pamätáte si tieto vety ? U nás boli veľmi bežné.

"Ekonómov/programátorov/hocičoho je veľa, radšej pôjdem na niečo kde mám isté zamestnanie."
"Budem študovať to a to, je to tak populárne, že sa o mňa potom zamestnávatelia pobijú."

So získanými skúsenosťami musíme konštatovať, že tieto vety boli skutočne ďaleko od pravdy. Ukazujeme preto, aké sú reálne možnosti a čo vlastne musíte spraviť, aby ste získali dobrý job a aké možnosti vám štúdium danej školy/oboru vlastne ponúka.
~JaK

Team C&C

Tu vám predstavíme študentov, ktorí si našli čas a zapojili sa do každoročnej C&C prednášky. Venovali tomu kopu času a pripravili si kvalitné prezentácie a porozprávali študentom o tom, čo študujú a robia na vysokej škole.

Jednotliví členovia

Ak o nás chceš vedieť viac, klikni na naše fotky!